Okuloskop Yardım


Uygulamayı kullanmak için GOOGLE hesabınız ile oturum açmalısınız. Yapacağınız işlemler ve ekleyeceğiniz veriler bu hesapla ilişkilendirilerek kaydedilir.

Oturum Açma

Oturum Aç butonuna tıklayarak uygulama için kullanmak istediğiniz hesabı seçin yada yeni hesap oluşturun.

İlk defa oturum açtığınızda bir okul eklemeli veya mevcut bir okula katılmalısınız. Bunun için Ekle/Katıl düğmesine tıklayın

Ekle/Katıl düğmesine tıkladıktan sonra ülke seçimi yapın

Şehir seçin

İlçe seçin

Eğer okulunuz listede yoksa sağ alt köşedeki artı düğmesine tıklayarak kendi okulunuzu ekleyin. Eklediğiniz okulun yöneticisi olursunuz ve diğer öğretmenleri, öğrencileri ve dersleri siz düzenlersiniz. İsterseniz başka öğretmenleri de yönetici yaparak onlarla işbölümü yapabilirsiniz.

Eğer okulunuz listede varsa üzerine tıklayın ve katıl düğmesine tıklayın. Kendiniz ikinci bir okul eklemeyin. Katılma isteğiniz okul yöneticilerine bildirim yoluyla iletilecektir. Yöneticiler onay verdikten sonra uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dikkat: Okul yöneticisi onay verdiği halde hala uygulama açılmıyorsa oturumu kapatıp tekrar oturum açın. Yine olmaz ise cihazınızın ayarlarından uygulama verilerini silerek uygulamayı tekrar çalıştırın.