Okuloskop Yardım

Yaptığınız sınavları müfredata uygun bir şekilde analiz edebilmek için kazanım eklemeniz gerekir. Kazanımlar sayfasinda eklediğiniz kazanımları görünütüleyebilirsiniz. Görüntülemek istediğiniz kazanım paketini seçin. Ekrana gelen listeden öğelerin üzerine tıklayarak ünite, konu ve kazanım bazında inceleme yapabilirsiniz.

Yeni kazanım paketi eklemek için sağ alt köşedeki + düğmesine tıklayın. İnternetten ve Excelden Aktarma şeklinde sisteme iki türlü kazanım paketi ekleyebilirsiniz.

"İnternetten Aktar" seçeneği ile diğer kullanıcılar tarafından eklenmiş kazanım paketlerini listeleyebilir ve kullanmak istediğiniz paketleri işaretleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

"Excel'den Aktar" seçeneği ile uygun formatta kendi oluşturacağınız Excel dosyasından kazanım paketi ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz kazanım paketi internete yüklenecek ve diğer kullanıcıların da kullanımına açık olacaktır.

Örnek kazanım paketi dosyasi

"Excel'den Aktar" düğmesine tıkladığınızda size Excel dosyasında bilgilerin yerleşimini soran bir diyalog açılacak.

Diyalogdaki bilgileri uygun şekilde doldurarak tamam düğmesine tıklayın

Daha sonra excel dosyasının yerini göstermeniz için bir diyalog daha açılacak. Dosya yerini gösterirken cihazınızın orjinal dosya yöneticisini değil farklı bir Dosya Yöneticisi uygulaması kullanın.

Dosyayı seçtikten sonra Okuloskop otomatik olarak dosyayı tarayacak ve kazanımları ekrana yansıtacaktır.

Ünite, konu ve kazanım bilgilerini kontrol edin. Eklenmesini istemediğiniz öğeler varsa başındaki işaret kaldırın. Daha sonra sağ alt köşedeki düğmeye tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.

Kaydet düğmesine tıkladıktan sonra kazanım paketine uygun bir isim verin. İsim sınıf düzeyi ile başlasın ve dersin tam adını içersin.

İşlem tamamlandıktan sonra yeni kazanım paketinizi kazanım listesinde görebilirsiniz. Artık bu paketi sorulara konu/kazanım eklemek için kullanabilirsiniz.